KUDÜS´E GİDİYORUZ

Kudüs´e Gidiyoruz
 • Tur Adı: Kudüs´e Gidiyoruz
 • Başlangıç Tarihi: 12-08-2020
 • Bitiş Tarihi: 15-08-2020
 • Tur Ücreti: 595 $

1.GÜN: / Karşılama –Yafa – Kudüs ::: Saat ….. da …… dış hatlarda buluşma. Check-in ve bagaj işlemlerinin ardından uçağa hareket. Yaklaşık 2 saatlik uçuşun ardından Saat:....’da uçağın Tel Aviv Havalimanına inişi gümrük işlemlerinin ardından bagajların alınması kapıda bekleyen Tur Rehberi ile buluşma. Tel Aviv havaalanından karşılamanın ardından Yafa şehrine hareket. Orada Osmanlı eserlerinden, Bahriye Camii, Mahmudiye Külliyesi, Karakol Binası ve Çeşme ile Sultan Abdülhamit’in tahta çıkışının 25.yılında yapılan Saat Kulesi´nin görülmesi, Yafa’dan sonra Tel Aviv’deki son Osmanlı camiisi olan Hasan Bey camisinin ziyaret edilmesi daha sonra Kudüs’e hareket sonrasında ise Osmanlı’nın Kudüs’teki son kalesi ve Samuel Peygamberin makamını ziyaret ardından otele yerleşme akşam yemeği ve geceleme.
2.GÜN: /Kudüs ::: İsteyenler için Mescidi-i Aksa’da sabah namazı. Sabah kahvaltısının ardından otelden ayrılma. Ilk olarak Eski Kudüs şehrinin Kanuni tarafından yaptırılan surlarındaki Aslanlı Kapıya geçilecektir. Surlara bitişik Yusufiye Kabristanı’nda Sahabeden Ubâde bin Samit ve Şeddad Bin Evs´in(r.a.) kabirlerinin ziyareti. Hz.Meryem´in doğduğu evin görülmesi sonrası Çile yolunu anlatan resimlere bakıp Harem-i Şerif´e hareket edilecektir. Kubbetüssahra, Mescid-i Aksa Camii, Mescid-i Burak, Mervan Mescidi, Eyyubi, Memlük ve Osmanlı dönemlerinden kalma diğer eserlerin tanıtımı.Berke Han’nın Kabrinin bulunduğu Halidiye Kütüphanesi, Hürrem Sultan İmareti (Tekkey-i hasekiye),Tunşuk hatun Sarayı, Salahiye Medresesi, Hz. İsa´nin çarmıha gerildikten sonra defnolunduğuna inanılan Kıyam Kilisesi, Hz.Ömer Mescidi ardından Ömer Bin Hattab Meydanına hareket burada bulunan Davut burcu, Osmanlı kışlası, Tünel kapısı, Ermeni patrikhanesi ve Yafa kapını görüp Hz. Ömer camiinde İkindi namazının kılınmasının ardından buradan Yahudiler için dünya üzerindeki en kutsal mekân olan Burak Duvarı ile Kanuni Sultan Süleyman´ın yaptırdığı su bendinin görülmesinin ardından akşam namazı için Mescid-i Aksa ya geçiş. Konaklama ve akşam yemeği için otele dönüş.
3.GÜN: / Halhul-El Halil-Betlaham-El Riha-Lut Gölü-Nabi Musa ::: İsteyeneler için Mescid-i Aksa da sabah
namazı. Sabah kahvaltısının ardından otelden ayrılma. El Halil şehrine hareket. Yol üzerinde Halhul kasabasındaki Hz. Yunus (as) makamını ziyaret. Bölge halkının 4. Harem olarak vasfettiği Hz.İbrahim, Hz. İshak, Hz.Yakub (a.s.) ve zevcelerinin kabirlerinin bulunduğu külliye ve camiinin ziyareti. Halil şehri içinde Hz. İbrahim´in ilk defa buraya geldiği zaman çadırını kurduğu mekânın görülmesi sonrasında Betlahem’e transfer. Hz. İsanın doğduğu mağara ve üzerine inşa edilen kilisenin görülmesinin ardından, dünyanın en çukur bölgesi olan ve Lut kavminin helak olduğu, içinde hiçbir canlının yaşayamadığı Ölü Deniz olarak da bilinen Lut Gölüne hareket. Lut gölünün görülmesi ardından Talut(a.s)’in Calut’un ordusunu yendiği rivayet edilen Şeria ırmağına gidiş ve Eriha´ya hareket. İsrailoğulları nın savaşla ele geçirdikleri ilk şehir olan on bin yıllık Eriha şehrinin görülmesinin ardından seyir tepesine hareket. İlk olarak Tecrübe Dağının görülmesinin ardından yarım saat alışveriş için serbest zaman sonrasında Hz.Musa´nın (a.s.) makamına hareket.
4.GÜN: / İsteyenler için Mescid-i Aksa Camiinde sabah namazı. Sabah kahvaltısının ardından otelden ayrılma. İlk olarak Zeytin Dağın’dan Kudüs’ün genel görüntüsü eşliğinde Kudüs ile ilgili tarihi bilgi takdimi, Rabiatül Adeviyye’nin kabrini ziyaret ve sonrasında Hz.İsa’nın gökyüzüne yükseldiği yer olarak inanılan yerin görülmesinin ardından Selman-ı Farisi kabri ziyaret edilecektir. Zion Dağın’da, sinagog içerisinde bulunan Hz. Davud’un kabri ziyaret edildilmesi, Hz. İsa ve 12 Havarisinin son akşam yemeğini yediği odanın görülmesinin ardından saat …… da Telaviv havaalanına hareket.

Ücrete Dahil Olan Hizmetler
 • >İstanbul – Tel Aviv / Tel Aviv İstanbul gidiş dönüş ekonomi sınıfı uçak bileti
 • >Programda belirtilen gezi ve ziyaretler
 • >3*+ / 4* otellerde 3 Gece Konaklama
 • >Açık Büfe Kahvaltı ve Akşam Yemekleri
 • >Programda yer alan tüm geziler ve transferleri
 • >Türkçe rehberlik hizmeti
 • >Vize ve Teminat Ücreti
 • >Zorunlu seyahat sigortası
Ücrete Dahil Olmayan Hizmetler
 • >Şahsi harcamalar
 • >Öğle yemekleri
 • >Otel ekstraları
 • >Yurtdışı çıkış harcı (50 TL)
 • >Ücrete Dahil olarak belirtilmeyen tüm harcamalar

 • UYARI: T.C vatandaşları için vize uygulaması vardır. Liste vizesi alındığından pasaportlara vize vurulmamaktadır. Vize başvurusu için seyahat bitiş tarihinden itibaren en az 6 ay geçerli pasaport gerekmektedir. Yeşil pasaport sahipleri vizeden muaftır. Vize alınmış olması, ülkeye giriş yapılabileceği anlamına gelmez, pasaport polisinin sizi ülkeye sokmama yetkisi vardır. Bu durumdan firmamız sorumlu değildir, sorumluluk yolcuya aittir.

Sms grubumuza katılın, indirim ve kampanyalardan önce siz faydalanın.

İletişim

Murat Reis Mah. Payanda Sokak. No: 23 Bağlarbaşı, Üsküdar-İstanbul
info@burak.org.tr
0216 532 42 90
0507 460 18 41