KONTENJAN DOLDU!

Kontenjan Doldu!
  • Tur Adı: Kontenjan Doldu!
  • Başlangıç Tarihi: 31-01-2023
  • Bitiş Tarihi: 03-02-2023
  • Tur Ücreti: 650 $

KUDÜS SEFERİMİZ
Tur Tarih: Gidiş: 31.01.2023 - Dönüş: 03.02.2023
İstanbul-Tel Aviv Saat: Hareket : 01:35 / Varış : 02:40
Tel Aviv-İstanbul Saat: Hareket: 21:00 / Varış : 00:20
1.Gün 11.10.2023
İstanbul Havalimanı Dış hatlar gidiş terminali Türk Havayolları Tel Aviv kontuarı önünde en geç saat 23:00 da buluşma. İşlemler sonrası TK792 sefer sayılı uçağyla saat 01:35 Tel Aviv’ e hareket ve saat 02:40 de varış. Pasaport işlemleri ardından Yafa’ya hareket ediyoruz. Tarihi Yafa Sur kalıntılarını gördükten sonra İsrailliler tarafından Ermeni bir aileye hediye edilen Bahr Mescidini ziyaret. Ardından Tarihin en büyük ticaret merkezi olan, Yafa Limanında anlattıktan sonra Sultan II. Mahmud Camii ve külliyesinde mola verip ardından Osmanlı Kışlası ve Sultan Abdülhamit Han’ın 25. Taht yılı şerefine inşa edilen tarihi Saat Kulesi’ni ziyaret en son Hasan Bey Camisini ziyaret ettikten sonra ardından Kudüs’e konaklayacağımız otele hareket. Otelde akşam yemeği ve odalama dağılımı ardından istiharat.
2.Gün 12.10.2023
Sabah namazı için Mescid-i Aksa’ya gidiş dönüş. Kahvaltı sonrası Selman-ı Faris-i ve Rabiatul Adeviyye’nin makamlarının ziyaret edilmesi. Ardından Zeytin dağına hareket. Zeytin dağından panoramik Mescid-i Aksa manzarası eşliğinde bölge hakkında bilgilendirmenin ve kısa bir fotoğraf molasının ardından Hz. Meryem’in kabri ve Hz. Ömer’in torunu Muciriddin Hanbeli’nin Kabrini ziyaret ettikten sonra Ardından Me’menullah mezarlığı, Kanuni Sultan Süleyman’ın yaptırdığı su havzasını gördükten sonra yatsı namazı için Mescide geçiyoruz. Yatsı namazı kıldıktan sonra otele akşam yemeği ve istiharat çekiliyoruz.
3.Gün 13.10.2022
Sabah namazımızı Mescid-i Aksa’da kılıyoruz, Namaz sonrası kahvaltı otelimizde. Kahvaltıdan sonra Tekbir Dağına Hareket. Kısa bir mola ardından EL HALİL’e hareket ediyoruz. Yaklaşık bir saatlik yolculuktan sonra El Halil şehrine varış. Halilürrahman Camiinde Hz. İbrahim, Hz. İshak, Hz. Yakup ve Hz. Yusuf Peygamberlerin ve zevcelerinin kabirlerinin ziyaret. Ardından tarihin en eski şehirlerinden olan Eriha şehrini ziyaret ediyoruz. Sonrasında Kudüs’e dönüş. Akşam ve yatsı namazını eda etmek için Mescid-i Aksaya gidiyoruz. Ardından Otelimizde akşam yemeğini yedikten sonra istiharata çekiliyoruz.
4.Gün 14.10.2022
Sabah namazı için Mescid-i Aksa’ya gidiş dönüş. Kahvaltıdan sonra, eşyalarımızı otelden toparlayıp Hz. Davut Kabri ve Külliyesini ziyaret ardından Tarihi Ermeni ve Hristiyan Mahalleleri geçerek Selahaddin Eyyubi Mescidi ve itikâfa girdiği mağarayı ziyaret. Ardından Kıyamet kilisesi ne varış. Burayla ilgili bilgilendirmenin ve Hz. Ömer Camii’nin ziyaret edilmesinden sonra Burak duvarının görülmesi ve sonrasında, tarihi Kudüs çarşılarını gezerek Mescid-i Aksa’ya gidiş. Burada ( açık olduğu takdirde ) İslam eserleri müzesinin ve Burak mescidinin ziyaret edilerek görülmesi. Cuma Namazı´nın Mescid-i Aksa´da kılınmasından sonra Mescidi Aksanın içindeki tüm islami eserlerin tanıtımı ve geziden sonra uçuş için Havalimanına varış. Check in ve pasaport işlemlerinden sonra Türk Hava Yollarına ait TK789 Sefer sayılı uçakla saat 21:00 uçuş. Saat 00:20 iniş. Yeni bir Kudüs seferinde buluşmak üzere.
Rehber turun içeriğini değiştirmemek kaydı ile tur sıralamasında değişiklik yapabilir.
Programa Dâhil Olanlar:
1. Otel Konaklama( Kahvaltı – Akşam Yemeği)
2. Gidiş Dönüş uçak bileti(İç hat uçuşları)
3. Kudüs Vize Ücreti
4. Yukarıda belirtilen Turların Uygulanması
5. Tüm Giriş Ücretleri
6. Otobüs Transferleri.
7. Karşılama Ve Uğurlama
8. Rehberlik ve Kulaklık Hizmetleri
9. Covıd Temınatlı Sey. Sigortası

Programa Dâhil Olmayanlar:
1.Öğle Yemeği
2.Yurt Dışı Çıkış Harç Pulu
3.Tüm İçecekler
4.Kişisel Harcamalar
5.Otel Ekstraları
Ödeme ve İptal Şartları
-Kayıt esnasında ödemenin %50 si kalan bakiye gitmeden 15 gün önce yapılacaktır.
-Vize başvurusu yapılıp, vize çıkmama durumundan acentamız sorumlu değildir. Yolcu vize ücreti ve uçak bileti ücreti ödemek zorundadır.
-Kudüs Turu için Vize sistemine girildikten sonra yapılan iptallerde 50 $, uçak bileti alındıktan sonra yapılan iptallerde ise, ilave olarak ilgili havayolunun uyguladığı cezai müeyyide uygulanır. Vize cezası gittiğiniz tura göre değişkenlik gösterebilir.
-Yolcu gittikten sonra herhangi bir sebeple erken dönmek isteyen misafirlerimize (otel, uçak, vize ve diğer hizmetler için ödemeler önceden yapıldığından) herhangi bir ücret iadesi yapılmaz.
-Yolcu gittikten sonra erken veya geç dönmek isterse buna kullanılan havayolunun uçaklarının müsaitlik durumuna göre ve kurallarına göre cevap verilir. Olabilecek ücret farkı yolcuya aittir.
*18 YAS ALTI YOLCULARIMIZ ANNESI VEYA BABASIYLA TURA KATILABILIRLER.
*TURA KATILABILMEK ICIN EN AZ 1 YILLIK PASAPORT SURESI OLMASI GEREKMEKTEDIR.
* SON BASVURU TARIHI SEFER TARIHINDEN 30 GUN ONCEDIR
NOT: Erkek Misafirlerimizin Takke Bulundurmaları Tavsiye Edilir.

Sms grubumuza katılın, indirim ve kampanyalardan önce siz faydalanın.

İletişim

Murat Reis Mah. Payanda Sokak. No: 23 Bağlarbaşı, Üsküdar-İstanbul
info@burak.org.tr
0216 532 42 90
0507 460 18 41